פארק הצפרות באילת - VISTA

פארק הצפרות באילת

פארק הצפרות באילת -לראות ציפורים במקומות הגידול הטבעיים
פארק הצפרות מהווה מקום האכלה מרכזי לבעלי הכנף שעפים כל הדרך מאפריקה, לעיתים הם עפים כ-3,000 ק"מ ללא אוכל ויורדים במשקל באופן משמעותי.

בפארק יש מגוון רחב של סוגי אוכל ושתיה שיכולים להתאים למגוון רחב של ציפורים ועונים על צורכיהם. בפארק קיים בית חולים קטן שנועד לתת מענה מיידי לציפורים שמגיעות תשושות ורעבות אחרי דרך ארוכה אותה עברו. ישנן ציפורים שזקוקות להזרקת נוזלים, האכלה ידנית ואפילו ניקוי הנוצות כשנדרש. ציפורים שמגיעות פצועות, מוטסות לספארי ברמת גן לטיפול.

שטח הפארק ירוק ומטופח ובו שבילים מסודרים ונוחים לגישה גם עם עגלת תינוק או עגלת נכים.

בסיור בפארק, תוכלו לעצור בסככות ולהמתין בסבלנות לציפורים. בפארק ישנו אגם יפיפה שמהווה נקודת תצפית מדהימה על ציפורי המים.

אילת היא אחד המקומות החשובים בעולם עבור הציפורים הנודדות. הגשר היבשתי היחיד המחבר את אירופה, אסיה ואפריקה הוא גם צוואר בקבוק המשרת מאות מיליונים של ציפורים נודדות. יתרה מכך, הציפורים הנוחתות באילת מתכוננות לאחת המשימות המאתגרות ביותר בחייהן – חציית מדבר הסהרה. הפיתוח המואץ של אזור אילת פגע קשה בבית הגידול העשיר – המלחה, שהיוותה "תחנת תדלוק" אחרונה בהחלט לפני המדבר עבור ציפורים אלו. עבודתנו העיקרית בפארק הצפרות היא לחדש את מקור המזון החשוב הזה עבור הציפורים הנודדות ולבצע מחקר שידע לכוון אותנו כיצד לשמור עליהן בצורה הטובה ביותר.

ביקור מודרך בפארק הצפרות הוא דרך נהדרת להכיר ולהעריך את הציפורים הנודדות. במהלך ההדרכה תפגשו בציפורים שנלכדו והובאו מתחנת המחקר, שם בדקו את מצבן הפיזי וכשירותן לנדידה , תקבלו הסבר על מסען ההירואי ויכולותיהן יוצאות הדופן של הציפורים להתגבר על מכשולי הנדידה, ונשחרר אותן ביחד חזרה אל דרכן. חלק מהציפורים האלו שוקלות לא יותר מ-5 גרם, אך משלימות מסע של 25000 ק"מ, בתנאים קשים, בכל שנה ושנה. לכל מין ציפור שתפגשו יש סיפור מיוחד ומרתק לספר. סיפורים שישלימו את התמונה הצבעונית של נדידת הציפורים דרך אילת. לאחר המפגש האינטימי והמרגש עם הציפורים, נצא לסיור בפארק כדי לפגוש את בתי הגידול בפארק ואת הציפורים שבהם.

פארק הצפרות