שלוש עצות שיעזרו לכם להימנע ממריבות במהלך החופשה הזוגית - VISTA

ויסטה 1

שלוש עצות שיעזרו לכם להימנע ממריבות במהלך החופשה הזוגית

סוף סוף הצלחתם למצוא כמה ימים בהם שניכם בחופש, כדי להשקיע בזוגיות ולשקם את הרומנטיקה.

אבל המציאות מלמדת, שדווקא בחופשות, כל המתח שהצטבר בין בני זוג במהלך חודשים ודוכא על-ידי חיי שגרה שבהם אין באמת זמן לריב, מתפרץ ויוצא החוצה, והורס את החופשה. מה אפשר לעשות כדי להימנע מכך? קבלו 3 עצות שיועילו לתקשורת הזוגית במהלך החופשה וששווה לנסות.

לדבר זה עם זה כעניין שבשגרה

הדרך הטובה ביותר להימנע מריבים בחופשה היא לריב בחיי היומיום. אל תשמרו בפנים, אל תדחיקו ואל תטאטאו מתחת לשולחן את מה שמציק לכם. מצאו הזדמנות מתאימה לשתף את בן הזוג בתחושות שלכם ולנסות ללבות את הדברים ברוח טובה בכחלק מהשגרה.

למצוא את הדרך הנכונה לדבר

ואם בכל זאת צברתם המון, ואתם מרגישים, מתישהוא במהלך החופשה, שהכעס מתעצם ושאתם מתקשים להמשיך ולטאטא, ספרו לבן הזוג את מה שעל לבכם באופן הנכון. מה זה אומר? תיאוריות בתקשורת בין אישית מדברות על כך שאפשר להגיד הכל, השאלה היא כיצד נאמרים הדברים. אם תתפרצו על בן הזוג, תטיחו בו האשמות ותירו לכיוונו חיצי ביקורת- סביר להניח שהוא מהר מאוד ייכנס לעמדה מתגוננת או יתקוף אתכם בחזרה, ומכאן הדרך אל מעגל של כעס שקשה לצאת ממנו היא קצרה. נסו להגיד את הדברים בצורה נעימה, ולהתמקד לא במה שבן הזוג עשה לא בסדר אלא במה שאתם מרגישים. במקום להגיד:"אתה אדיש, לא איכפת לך ממני ואתה תמיד משאיר כלים בכיור", אמרו: "כשאתה לא שוטף כלים או חוזר מאוחר מהעבודה זה גורם לי להרגיש קטנה". כשתדברו על הרגשות שלכם במקום להאשים אחרים, המסר שלכם יעבור אל בן הזוג באופן יותר רך והוא יהיה מוכן לשמוע את מה שיש לכם להגיד.

להשתמש במגע

השתמשו כמה שיותר במגע. חיבוק, נשיקה, החזקת יד או ליטוף הם דרך נפלאה להרגיע ולהשכיך כעס.
זה לא יעבוד באופן אוטומטי כשאתם בשיא העצבים, אבל זו בהחלט יכולה להיות טכניקה ששווה לנסות.
אז תוך כדי שכבר התחלתם לשוחח על דברים שמפריעים לכם, כדאי גם לגעת זה בזה למרות שזה ירגיש באותו רגע פחות טבעי. כך תוכלו להיזכר כמה אתם אוהבים אחד את השני גם אם אתם כעוסים ומתוסכלים.